Քենիայի խորհրդարանի անդամ Միշի Մբոկոն կոչով դիմել է կանանց՝ «ամուսնական պարտականությունը» չկատարել, քանի դեռ տղամարդիկ չեն գրանցվել որպես ընտրողներ, հայտնում է BBC-ն:
«Կանա՛յք, դուք պետք է այս ռազմավարությանը հետեւեք, այն լավագույնն է: Արհամարհեք նրանց, քանի դեռ նրանք ձեզ ցույց չեն տվել ընտրողի իրենց քարտը»,- հայտարարել է նա:
Նրա խոսքով՝ «սեքսը հզոր զենք է եւ կարող է մարդկանց ստիպել շտապ գրանցվել ընտրություններին»: Գրանցումը կավարտվի փետրվարի 17-ին:
Նշվում է, որ սեքս բոյկոտի կոչերը Քենիայում բավական տարածված են: 2009 թվականին կին ակտիվիստներն արդեն այդպիսի գործադուլ արել են, որպեսզի հաշտեցնեն նախագահ Մվաի Կիբակիի եւ վարչապետ Ռայլա Օդինգայի կողմնակիցներին:

The member of the Kenyan Parliament Mishi Mboko urged women not to fulfill their "marital duty," unless their husbands are registered for voting, reports BBC.
"Women, you need to follow this strategy. It is the best. Ignore them as long as they haven’t shown you their voter card, " she said. "Sex is a powerful weapon and can make people rush to register for elections." Registration will begin on February 17.
According to the source, calls for boycotting sex in Kenya are quite common. In 2009, women activists had already made such a strike, in order to bring together the supporters of the President Mwai Kibaki and Prime Minister Raila Odinga.