Պապուա Նոր Գվինեայում կործանվել է ինքնաթիռ, որն Ավստրալիա էր տեղափոխում շուրջ 43 մլն ֆունտ ստերլինգ արժողությամբ 500 կգ կոկաին, գրում է Independent-ը։
Ինքնաթիռը կործանվել է Պապուա Նոր Գվինեայի հարավային ափից թռիչք կատարելուց մի քանի րոպե անց։
Ինչպես հաղորդում է AFP-ը, տեղի ունեցածի կապակցությամբ Ավստրալիայի ոստիկանությունը բերման է ենթարկել հինգ կասկածյալի, որոնք կապ ունեն իտալական մաֆիայի հետ։ Մեղքը հաստատվելու դեպքում նրանց սպառնում է ցմահ ազատազրկում։
Ձերբակալվել է նաեւ օդանավի ավստրալացի օդաչուն միգրացիոն կանոնները խախտելու մեղադրանքով։
Ավստրալիայի ոստիկանությունից հայտնել են, որ թռիչքի կազմակերպմամբ զբաղվել է Մելբուրնում տեղակայված հանցավոր խումբը, որի անդամները հավաքվել էին հուլիսի 26-ին իրենց առաքանին ստանալու համար։

An airplane carrying 500 kg of cocaine worth over £ 43 million to Australia has crashed in Papua New Guinea, The Independent reported.
The plane crashed shortly after taking off from the southern coast of Papua New Guinea.
According to AFP, the Australian police have detained five suspects linked to the Italian mafia. If guilty is confirmed, they face life imprisonment.
An Australian pilot was also arrested on charges of violating immigration rules.
The Australian police said the flight was organized by a Melbourne-based crime syndicate, whose members were going to pick up their cargo on the morning of July 26. The plane did not fly high enough, trying not to get into the radar field of observation.