Հուլիսի 1-ին Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի հատուկ ներկայացուցիչներ Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը և դեսպան Սերդար Քըլըչը չորրորդ հանդիպումն են անցկացրել Վիեննայում, NEWS.am–ին տեղեկացնում են ԱԳՆ–ից։
Կողմերը պայմանավորվել են հնարավոր ամենասեղմ ժամկետներում Հայաստան-Թուրքիա ցամաքային սահմանը հատելու հնավորություն ապահովել, համապատասխանաբար, Հայաստան և Թուրքիա այցելող երրորդ երկրների քաղաքացիների համար և որոշել են սկսել այդ ուղղությամբ անհրաժեշտ գործընթացները:
Պայմանավորվել են նաև հնարավոր ամենասեղմ ժամկետներում մեկնարկել Հայաստան-Թուրքիա ուղիղ օդային բեռնափոխադրումների իրականացումը և որոշել են սկսել այդ ուղղությամբ անհրաժեշտ գործընթացները:
Բացի այդ, քննարկվել են այլ հնարավոր կոնկրետ քայլեր, որոնք կարող են ձեռնարկվել երկու երկրների միջև լիարժեք կարգավորման վերջնական նպատակին հասնելու համար։
Ի վերջո, կողմերը կրկին ընդգծել են իրենց պայմանավորվածությունը՝ շարունակելու կարգավորման գործընթացն առանց նախապայմանների։

Special Representatives for the Normalization of Relations between Armenia and Turkey, Vice Speaker of the National Assembly of Armenia Ruben Rubinyan and Ambassador Serdar Kilic held their fourth meeting in Vienna on July 1.
During the meeting, the sides agreed to ensure the possibility of crossing the Armenian-Turkish land border for third-country nationals visiting Armenia and Turkey, respectively, as Armenian News-NEWS.am was told by the RA MFA press service, and also decided to start the necessary processes in this direction.
An agreement was also reached on the start of Armenia-Turkey direct air cargo transportation as soon as possible, and a decision was made to start the necessary processes in this direction.
Other possible concrete steps were discussed that could be taken to achieve the final goal of a full settlement of relations between the two countries.
In the end, the parties reaffirmed their agreement to continue the process of settling relations without preconditions.