ԱՄՆ–ում Ford Mustang ավտոմեքենան դարձել է իր սեգմենտում ամենահայտնի մոդելը, նաեւ այն ճանաչվել է ամենատարածված առաջին ավտոմեքենան:
Այդ մասին տեղեկությունը հայտնում է AutoNation կայքը, որը նաեւ պատմել է այն մեթոդի մասին, որով  որոշվել է վարկանիշը: Փորձագետներն իրենց հետազոտությունն արել են բավականին ոչ ստանդարտ ձեւով: Հարցում որպես այդպիսին չի եղել: Հետազոտողները ուսումնասիրել են սոցցանցերը, ուշադրություն դարձնելով Instagram –ին, նաեւ #myfirstcar ՝ «իմ առաջին ավտոմեքենա» հեշտեգով որոնում են արել, հաղորդում է Informing -ը:
Իսկ հետո, ուսումնասիրելով ավելի քան 173 հազար լուսանկար, նրանք պարզել են, որ ամենից հաճախ դրանցում պատկերված է հենց Ford Mustang -ը: Երկրորդ տեղը զբաղեցրել են Honda — Civic եւ Accord ճապոնական ավտոմեքենաները ՝ստանալով համապատասխանաբար 15 ու 11 տոկոս: Դրանց հաջորդում է Volkswagen Jetta-ն (7%) ու հնգյակը 5 տոկոսով ամփոփում է դասական Volkswagen Beetle –ի արդիականացված տարբերակը: Հաջողվել է նաեւ պարզել, որ ամենից հաճախ ամերիկացիների առաջին ավտոմեքենան կապույտ գույնի է եղել (19 տոկոս), դրան հաջորդում է կարմիրը (18.53 տոկոս) , սեւը ( 18.50 տոկոս) , ու սպիտակը (14.26 տոկոս);
Իսկ ահա իր սեգմենտի մոդելների շրջանում վարկանիշը որոշվել է արդեն սովորական ձեւով ՝ ավտոմեքենայի վաճառքի ծավալները ուսումնասիրելով: Ուշագրավ է, որ ամերիկյան շուկայում  Ford Mustang-ի հիմնական մրցակիցը ՝ Chevrolet Camaro –ն զբաղեցրել է միայն վեցերորդ տեղը:

В США автомобиль Ford Mustang стал самой популярной моделью в своем сегменте, а также его признали самым популярным первым автомобилем.
Информация об этом сообщается на сайте AutoNation, где также рассказывается и о методе, который позволил определить популярность Ford Mustang. Эксперты построили свое исследование достаточно нестандартным способом. Опроса респондентов как такого не было. Исследователи изучили социальные сети, уделив внимание Instagram, а также провели поиск по хештегу #myfirstcar (мой первый автомобиль), передает Informing
В результате, обработав свыше 173 тыс снимков, они увидели, что среди них чаще всего встречается именно Ford Mustang. Второе место заняли японские автомобили Honda — Civic и Accord, получив 15% и 11% соответственно. Далее за ними следуют Volkswagen Jetta (7%) и замыкает пятерку с 5% модернизированная версия классического Volkswagen Beetle. Удалось также установить, что чаще всего первый автомобиль американцев окрашен в синий цвет (19%), за ним следует красный (18,53%), черный (18,50%) и белый (14,26%).
А вот популярность среди моделей своего сегмента определялась уже привычным способом: были изучены объемы продаж этого авто. Примечательно, что основно претендент Ford Mustang на американском рынке Chevrolet Camaro занял лишь шестое место.